wtorek, 21 stycznia 2014

Darmowe legalne ebooki

Wiele osób decyduje  się na czytnik ebookowy również z uwagi na niższe ceny książek. Jednak nie zawsze jest tak, że ebook jest dużo tańszy od książki papierowej. Dzieje się tak między innymi dlatego, iż podatek VAT na ebooki jest wyższy niż na pozycje książkowe oraz dlatego, że Wydawcy celowo zawyżają ceny ebooków (aby zwiększyć zainteresowane książkami papierowymi).
 
W dzisiejszym poście chciałby przedstawić dwie strony, skąd można ściągać całkowicie legalnie i za darmo i w żadnym wypadku nie jest to chomikuj ani peb :)
 
To strona na której znajdują się książki do których wygasły już prawa autorskie. Umożliwia pobranie książek w różnych, przyjaznych dla czytników formatów (epub, mobi, pdf).
Pomimo licznej publikacji wierszy i poezji znajdziemy tutaj także klasykę gatunków oraz ciekawe perełki.
 
Witryna oferuje opowiadania, głównie polskich autorów, z gatunku fantastyki oraz sf. Do pobierania wystarczy utworzyć sobie darmowe konto. Podobnie jak w przypadku wolnych lektur i tutaj dostępne są ebooki w trzech formatach.
 
Oficyna wydawnicza, która oferuje krótkie książki oraz opowiadania. Ebooki są dostępne zazwyczaj w kilku formatach.
 
Czyli Halloween po polsku. Seria opowiadań wydawana w okresie poprzedzającym Halloween. Opowiadania pisane są przez internautów, którzy wzajemnie wspierają siebie przy pisaniu, następnie montowane są w jedną całość i publikowane jako jeden dokument dostępny w trzech formatach (epub, mobi, pdf).
 
Na chwilę obecną to wszystkie strony z darmowymi ebookami, które sobie przypominam. Jeżeli znajdę kolejną ciekawą witrynę. To temat zaktualizuję.
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz