wtorek, 21 lutego 2017

Co z tym Aero2?

Przed końcem roku 2016 osoby, które dalej korzystały tylko z Aero2, jako jedynego połączenia z internetem przeżywały chwile grozy. Jeden osobnik nawet napisał do Premier, aby Państwo zafundowało mu internet, ponieważ jego nie stać na płatny dostęp do internetu w jakiejkolwiek formie. Można o tym przeczytać pod tym linkiem. Swoją drogą zastanawiam się jak trzeba być zdeterminowanym, aby w dobie taniego internetu (oferty zaczynają się od 20 złotych miesięcznie), używać darmowego Aero2 ze wszystkimi utrudnieniami (tzn. download 512kb/s, upload 128kb/s oraz zrywanie połączenia co godzinę wraz z wpisywaniem uciążliwego capatcha celem przywrócenia połączenia).


Jak się później jednak okazało Aero2 zostanie jeszcze z nami na co najmniej 3 lata, a prawdopodobnie jeszcze dłużej. Jest to dobra wiadomość nie tylko dla ludzi nad wyraz cierpliwych, ale i też dla osób które korzystały sporadycznie z internetu Aero2.
Zwłaszcza, że od pewnego czasu można w Aero2 nabyć atrakcyjne pakiety danych bez uniedogodnień. 500MB za 2 złote, 3GB za 5 złotych oraz 30GB za 30 złotych. Wszystkie obowiązują przez 30 dni od momentu zakupu. Warto wspomnieć, że po zakupie pakietu prędkość wzrasta do maksymalnej jaką udostępnia nasz modem oraz dostępny zasięg Aero2. Oczywiście najszybsze połączenie zapewni zasięg i modem LTE.
Osobiście polecam pakiet 3GB za 5 złociszy, który często kupuję, gdy internet mobilny jest niezbędny.

Płatne pakiety Aero2

Co jeśli jednak mamy tylko darmowy dostęp z ograniczeniami i pragniemy ściągać plik, której nie damy rady pobrać w godzinę? (np. ważący 200MB). Przez zwykłą przeglądarkę akcja pobierania zostanie przerwa i będzie trzeba pobierać plik od nowa. Oczywiście można spróbować pluginów przeglądarki, ja jednak wolę odseparowany manager pobierania. Z mojej strony polecam Free Download Manager. Program podzieli plik na części i w przypadku rozłączenia będzie można wznowić pobieranie.


Patrząc na to ile osób korzysta z Bezpłatnego Dostępu do Internetu oraz na przystępność oferowanych pakietów danych życzę oczywiście nam wszystkim, aby Aero2 było dostępne jak najdłużej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz