czwartek, 12 grudnia 2013

BookRage.org czyli ciekawa inicjatywa

W sferze gier komputerowych już od dawna można natknąć się na akcje charytatywne, gdzie już za dolara przeznaczonego dla opiekunów strony paczki, twórców gier oraz wybranej organizacji możemy stać się posiadaczem kilku gier, a po przekroczeniu minimalnej kwoty (zwykle około 5-6$) dostajemy jeszcze parę dodatkowych gier. Stworzono podobną inicjatywę, działającą na tej samej zasadzie jednak promującą wersję elektroniczną książek, czyli ebooków, w dodatku polska. Jest nią nic innej jak strona: BookRage.org

 
Strona powstała już jakiś czas temu, jednak dopiero za sprawą ostatniej paczki książek (Światy Zajdla). Już od złotówki otrzymamy pięć tytułów Janusza Zajdla: Cylinder Van Troffa, Limes Inferior, Wyjście z cienia, Paradyzja, Cała prawda o planecie Ksi, a wpłacając średnią (dwadzieścia kilka złotych) dodatkowo otrzymamy dodatkowo zbiór opowiadań: Relacja z pierwszej ręki. Każdy z ebooków dostępny jest w trzech formatach: mobi, epub oraz pdf, tak więc można je czytać bezproblemowo na każdym urządzeniu. Po uiszczeniu opłaty dostajemy unikalny link na podanego maila z dostępem do książek. Możemy je też bezpośrednio wrzucić na naszego Kindla, albo przesłać na dropbox'a. 
Pakiet jest dostępny jeszcze przez 11 dni, standardowo czas kiedy możemy kupić książki wynosi 14 dni, a po ich upłynięciu twórcy BookRage umieszczają nowy pakiet.
Pieniądze zabrane od użytkowników dzielone są między: twórcą książek (w tym wypadku rodzina twórcy), fundacją nowoczesna książka (zajmują się promowaniem między innymi darmowych ebooków) oraz administratorami BookRage. Dodatkowo kupujący ma możliwość wybrania jaką część z zadeklarowanej kwoty chce przekazać komu. Najbardziej hojni darczyńcy wyświetlani są na liście na stronie.
Tak więc już od złotówki możemy cieszyć się ebookami z podstawowej oferty. Do tej pory sprzedało się już ponad 3 tysiące pakietów, jest to rekord BookRage.
Życzę twórcą wszystkiego dobrego i mam nadzieję, że inicjatywa ta będzie dalej rozwijana. Bardzo cieszę się, że trafiłem na tę stronę. Posiadam czytnik ebooków i dzięki BookRage mogę cieszyć się ebookami co 14 dni za taką kwotę jaką chcę za nie zapłacić. Oby tak dalej!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz